Чи існує можливість переоформлення кредиту на іншу людину і як це зробити

переоформление кредита

Дуже часто виникає питання, яким чином можна переоформить кредит, взятий в українському банку на іншу людину, наприклад, дружину або чоловіка. Позичальникам також цікаво, якими законами слід керуватися при передачі боргового зобов’язання і які існують нововведення для переуступки вимог по іпотеці.
Поширена ситуація, коли через непередбаченого погіршення фінансового становища позичальника погашення взятого грошового кредиту ставати нездійсненним. Такі життєві обставини є об’єктивними і можуть служити причиною передачі боргових зобов’язань іншій особі. Керуватися при передачі зобов’язань по кредиту слід Цивільним кодексом України (існуюча редакція ГК 159- IX, передбачувані зміни 123- IX і 198- IX)
Для переоформлення кредиту на іншу людину, слідуючи статей Цивільного кодексу України, потрібно офіційне схвалення банку на передачу боргових зобов’язань і переукладання договору по кредиту.

Рекомендації для переоформлення кредитного договору в банку

При виникла необхідність передачі боргових зобов’язань за кредитом слід дотримуватися наступних правил:

 1. Уважно вивчіть кредитний договір в тій частині, де прописані способи погашення позики і можливість передачі боргових зобов’язань третім особам. Якщо в договорі передбачена така процедура, то банк без будь-яких ускладнень виконає переоформлення договору.
 2. Необхідно тільки вибрати людину, яка погодитися взяти на себе вашу фінансове навантаження, Найчастіше це будуть чоловік або дружини, брати, сестри, батьки.
  Людина, на якого буде переоформляти позику, повинен відповідати наступним вимогам:
 3. Бути повнолітнім і дієздатним громадянином України віком від 16 до 60-70 років;
 4. Мати офіційне місце роботи, заробітна плата повинна бути підтверджена довідкою про доходи;
 5. Стаж роботи повинен бути від 6 місяців до 3-4 років в залежності від вимог банку, в якому оформлений кредит.
  Важливо також мати інформацію, чи є кредит у передбачуваного правонаступника на прізвище, паспорту або за допомогою мобільного додатку.
  Якщо у вас не виплачений борг по кредиту на автомобіль або житло, і ви бажаєте продати це майно, то можливо переоформлення суми, що залишилася позики на покупця.
 6. Тепер необхідно відвідати з тією людиною, на якого буде переоформлено боргове зобов’язання, відділення банку. Всі питання будете вирішувати з кредитним фахівцем.
  Не слід приховувати будь-яку інформацію про вашому важкому фінансовому становищі. Крім того, ваші слова повинні бути підтверджені офіційно: довідками з місця роботи, про рівень доходів, медичні висновки, висновки МСЕК та ін.
 7. Банківські службовці нададуть перелік документів, які необхідно буде надати правонаступника проблемного кредиту. Найчастіше цей список буде аналогічний тому, який потрібно при підписанні кредитного договору: довідки з місця роботи, що підтверджують стаж, займані посади і офіційні доходи.
  Банк перевіряє кредитну історію нового позичальника. У разі, якщо він має низький рівень доходів, непогашені кредити в інших фінансових установах або погану кредитну історію, банк може відмовити в переоформленні кредитного договору на це особа.
 8. Після збору і надання в банк всіх необхідних документів необхідно буде написати заяву на переоформлення договору.
 9. Тепер залишається чекати на рішення банку.
  Заяви на переуступку боргових зобов’язань розглядаються банками протягом 1-3 робочих днів, після цього ви отримаєте або стверджувальне рішення, або ж отримаєте відмову.

При позитивній відповіді необхідно удвох відвідати відділення банку, підписати новий договір і анулювати старий.

Причини, за якими можуть відмовити в переоформленні кредиту

Причини для відмови в переоформленні банківського кредиту аналогічні тим, за якими не пропонують і звичайні грошові позики:

 • новий позичальник не відповідає вимогам банку: вік, відсутність постійного місця роботи, низький дохід, погана кредитна історія.
 • особа, на яке переводяться кредитні зобов’язання, має непогашені позики в інших банках і МФО, або ж є поручителем за іншими кредитами;
 • правонаступник за позикою підозрюється в шахрайстві, що перевіряє служба безпеки фінансової установи. Наприклад, цей людини часто і регулярно стикається з проблемними кредитами інших фізичних осіб.

При всій удаваній складності перекладу заборгованості на іншу людину це зробити цілком реально. Про це свідчить і банківська статистика: 80% заявок на переоформлення боргових зобов’язань отримують позитивне рішення банків.

Leave a Reply

Your email address will not be published.