Як оформити біометричний закордонний паспорт для дитини

детский загранпаспорт

Дитячі проїзні документи, як і практика внесення інформації про дитину в батьківські закордонні паспорти, поступово були скасовані українським урядом. Нові правила вимагають оформлення окремого документа навіть для новонароджених. У зв’язку з цим прийшов час з’ясувати, що потрібно для отримання дитячого закордонного паспорта, як відбувається процедура, скільки він коштує, і дати відповіді на інші важливі питання по темі.

Суть нововведень

Раніше для перетину кордону з дітьми потрібно було пред’явити будь-який з двох документів:

  • закордонний паспорт батьків з внесеним в нього ім’ям і датою народження дитини;
  • дитячий проїзний документ.

Тепер же від батьків вимагають оформляти для своїх нащадків окремі закордонні паспорти. Це правило справедливо і для самих маленьких – новонароджених. Природно, у таких малюків не зніматимуть відбитки пальців. Їм оформляють звичайний бланк паспорта, в якому немає біометричного електронного носія. Документ з відбитками можна зробити пізніше: коли дитині виповниться 12-14 років.

Термін дії дитячого закордонного паспорта – 4 роки (як і колишнього проїзного документа). У 16 років уже видається паспорт, як у дорослих, і він діє протягом 10 років.

Як підказують співробітники міграційних служб, робити біометричний документ краще за все не раніше 16 років, так як в цьому віці все одно доведеться оформляти його заново.

Дитячий паспорт для виїзду за кордон не відрізняється від дорослого: такий же формат, 32 сторінки і безконтактний чіп (в разі 12-16-річних).

Правила подачі документів

Насамперед вам знадобляться три фотографії дитини: дві розміром 3,5 см×4,5 см і одна для сканування – 10 см×15 см. Велику частину фото повинне займати обличчя (не менш 80%), фон вибирається нейтральний, краще білий. Новонароджених зазвичай фотографують самі батьки.

Діти старше 12 років повинні особисто бути присутнім при оформленні закордонного паспорта. Тому їх можна не фотографувати заздалегідь – це зроблять в підрозділі міграційної служби. З 14-16 років також буде потрібно ідентифікаційний код.

Крім фотографій та ІПН, батьки повинні надати такі базові документи як:

  • свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія);
  • заява-анкета, заповнена або мамою, або татом (для дітей до 16 років);
  • ксерокопія паспорта другого з батьків;
  • якщо дитина живе з одним з батьків, то необхідно документально підтвердити, що другий згоден на виготовлення і видачу дитячого закордонного паспорта або що він відсутній (наприклад, свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківських прав та т. Д.).

Вартість дитячого паспорта для виїзду за кордон на 170 грн менше, ніж дорослого, тому що з нього не стягується держмито. За документ, який видадуть не пізніше ніж через один тиждень, доведеться заплатити 348,15 грн, а виготовлення протягом 20 робочих днів обійдеться батькам у 241,15 грн.

Плюси змін

Скасовуючи колишні правила і переводячи дітей на власні закордонні паспорти, уряд переслідує одну головну мету – перейти на стандарти ЄС. Завдяки документу з вклеєною фотографією проходження кордонів з неповнолітніми стане простіше. Тепер іноземним прикордонникам набагато комфортніше працювати, ніж коли малюків провозили тільки по короткій записи в батьківському паспорті. Адже підробити повноцінний дитячий закордонний паспорт набагато складніше, ніж проїзний документ.

Батьки теж отримали ряд позитивних моментів. По-перше, сторінки в їх паспортах будуть закінчуватися не так швидко, тому що туди перестали вклеювати дитячу візу. А по-друге, візову анкету для дитини легше заповнювати, коли у нього є свій номер паспорта.

Leave a Reply

Your email address will not be published.