Кредитна історія: її складові та як правильно її читати

кредитная история

Без позитивної кредитної історії можливість отримання кредиту в банківських установах зводитися до мінімуму. Оформлення кредиту з не дуже гарною кредитною історією можливо в деяких МФО, перелік яких знаходитися на майданчику FinBiz.
Всі кредитні історії, які пропонуються різними бюро, мають схожу структуру. Тому варто розібратися з одним кредитним звітом, щоб потім можна було з легкістю працювати з будь-якими іншими.
Кредитна історія складається з наступних блоків:

 1. Запити КІ. Цей блок не включаються особисті запити клієнта, тут знаходяться дані про тих організаціях, які проявляли зацікавленість вашої кредитної історією. Наявність в цьому списку невідомих компаній має вас насторожити.
 2. Порука. У цьому блоці містяться дані про те, чи були ви коли-небудь частковим або повним поручителем по кредитах.
 3. Баланс. Записи в даному блоці розшифровуються таким чином: в графі «наступний платіж» вказується сума обов’язкового до оплати платежу, в графі «прострочено» прописується сума прострочення при порушенні графіка, а в вікні «заборгованість» відображається загальна сума боргу позичальника перед кредитною організацією.
 4. Стан. Цей блок відображає дату оформлення кредиту і характеризує статус грошових відносин на момент останнього оновлення кредитної історії:
  – прострочення;
  – передані в сторонню організацію
  – закриті;
  – активні;
  – позика доведений до дефолту;
  – виконання в повному обсязі;
  – остання виплата.
 5. Найбільш несприятливим для неплатника вважається статус «позику доведений до дефолту», так як він свідчить про повну неспроможність позичальника виконати кредитні зобов’язання і обіцяє йому тривалі і неприємні судові тяжби.
 6. Договір. Тут можна ознайомитися з усіма умовами первинного договору про кредитування із зазначенням суми кредиту, процентної ставки, строків та ін.
 7. Інформаційна частина. Цей блок містить інформацію про кількість поданих заявок на оформлення кредиту, кількості позитивних і негативних рішень кредитують організацій.
 8. Рахунки. У цьому розділі є інформація про загальну кількість усіх фінансових зобов’язань, включаючи прострочені, і суми обов’язкових платежів.
  У графі «заборгованість» вказується загальна сума майбутніх виплат по кредитах, відповідно, графа «прострочено» відображає величину прострочених платежів за весь час кредитування клієнта в будь-яких кредитних компаніях.
  При передачі прострочених кредитних зобов’язань колекторській фірмі або в суд це буде відображено в кредитній історії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.