Процеси впливають на зростання інфляції в Україні припинені

зменшення рівня інфляції

Згідно з повідомленням Нацбанку, рівень інфляції в Україні сповільнилося і відповідає очікуваному рівню відповідно до закладеного планом. За даними прес-центру НБУ, до кінця лютого 2019 року, рівень інфляції знизився до 8,8%, в той же час показник базової інфляції склав 7,8%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Жорстка монетарна політика стала однією з головних причин, що впливають на уповільнення інфляційних процесів в Україні. У перспективі, до 2020 року показник інфляції може знизиться до позначки 5%. Очікування НБУ будуються на звіті за попередній місяць – січень, за підсумками якого, рівень інфляції знизився до 6,3%.

Прогноз на найближчі місяці неоднозначний, можна очікувати, як зростання, так і подальшого зниження рівня інфляції. У бік зростання інфляції можна віднести підвищення рівня соціальних виплат, що спричинить необхідність перерозподілу грошової маси в цьому напрямку, в місце більш необхідних для економіки напрямків. Також істотний вплив чинитиме невизначеність в період виборів президента.

Уповільнити інфляційні процеси може зміцнення курсового співвідношення гривні до долара, яке спостерігається в даний час. Також цьому сприяє політика лібералізації валютних операцій відповідно до закону «Про валюті і валютні операції».

Нагадаємо, за підсумками 2018 року споживча інфляція в Україні сповільнилася до 9,8%. Для порівняння в 2017-му зростання цін склало 13,7%. Таким чином, вперше за п’ять інфляція в Україні повернулася до однозначного рівня – менше 10%.