Що таке кредит овернайт, і коли він використовується

Что такое кредит овернайт, и когда он используется

Термін «кредит овернайт» останнім часом все частіше зустрічається у фінансовій сфері. Це різновид короткострокової позики, який видається терміном на один день. Іншими словами, це добовий кредит. Він видається на одну добу або на вихідні, якщо договір підписується в п’ятницю. Даний вид кредитування здійснює Національний банк України, який бере за послугу певну процентну ставку.

Навіщо потрібен кредит овернайт?

Цей вид мікрокредитування актуальний, як правило, для комерційних фінансових організацій. В кінці робочого дня деколи виникають ситуації, коли не вистачає коштів для розрахунку з клієнтами. Завдяки цій послузі, такого роду структури мають можливість працювати без перебоїв і здійснювати численні переклади.

Ситуації, коли з’являється необхідність в кредиті овернайт, можуть бути наступними:

  • надмірна кількість запитів на кредитування;
  • тимчасові проблеми з джерелом фінансування;
  • низький попит на депозитні вклади.

Також варто відзначити, що кредити овернайт не видаються з метою отримання прибутку. У спекулятивних операціях їх використання заборонено.

Переваги овернайт кредитування:

  • застосування добових відкритих активів фірми;
  • використовувати кошти можливо без відкриття розрахункового рахунку;
  • прості і зручні процедури відкриття депозиту, які проходять у вигляді укладення договору між клієнтом і фінансовою організацією.

Якщо кредит овернайт використовується банками і фінансовими інститутами, то для звичайних споживачів такої можливості немає. Якщо потрібно терміново знайти невелику суму грошей, можна звернутися в мікрофінансову компанію і оформити онлайн кредит на карту без відмов по всій Україні цілодобово.

Де отримати кредит овернайт?

Кількість фінансових організацій, які видають кредити овернайт зовсім незначна. І варто зауважити, що кожна з них висуває до позичальників певні вимоги. Але в разі, коли вам необхідна невелика сума, ви завжди можете звернутися в МФО. Мікрофінансові організації пропонують співпрацю на вигідних і лояльних умовах. Більшість кредитних організацій цілодобово приймають і обробляють заявки. Також у випадку з МФО є можливість збільшити відстрочення повернення грошових коштів. Державні структури таких умов не пропонують.

Хто може отримати кредит овернайт?

Незважаючи на те, що кредити овернайт видають, як правило, комерційним організаціям, деякі мікрофінансові компанії пропонують подібні мікропозики і фізичним особам. Існує два види подібного кредитування:

  1. Корпоративний овернайт кредит. Даний вид позики видається для групи організацій на суму до 250 000 доларів на добу.
  2. Стандартний. Видається фізичним та юридичним особам на суму до 100 000 євро.

Розмір ставки по даному виду кредитів формується на державному рівні Національним банком України. Він залежить від ситуації, що склалася на міжбанківському ринку.

У деяких випадках овернайт кредити видаються фізичним особам при необхідності, наприклад, зробити велику покупку. Але подібне буває досить рідко.

Отримати такого роду займ клієнт може в тому випадку, якщо виконає ряд певних вимог. Але в разі допущення прострочень позичальник може отримати підвищення пені і значний штраф.