У Зеленського роз’яснили основні принципи проведення податкової амністії

податкова амністія

Податкова амністія від Зеленського

Про те, як буде проходити податкова амністія розповів юрист Данило Гетманцев. Саме йому пророкують посаду керівника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він зазначив, що податкова амністія передбачає загальну ставку в розмірі 5%, а знижену – в розмірі 2,5%, які повинні будуть інвестуватися в облігації державної позики. Говорячи про негрошових активах, було наголошено на необхідності справляння з них підвищеної ставки.

Податкова амністія імовірно зможе запуститься одночасно з BEPS, а також угодою, при якому обмін податковою інформацією буде здійснюватися автоматично.
Як сказав Данило Гетманцев, амністування активів в безспірному порядку передбачає їх повернення в Україну і обов’язкове розміщення на рахунках в українських банках.

Повернення грошей в Україну, поповнення держбюджету і можливість для людей почати бізнес «з чистого аркуша» – ось це цілі для майбутньої податкової амністії.
Імовірно, розмір амністованих сум для кожного бажаючого складе 300 тис. Грн. Амністія буде добровільною і незалежною від того, задекларовані були кошти чи ні, – підкреслив Гетманцев.

Відзначаючи добровільність декларування, він сказав, що бажання тримати гроші вдома не передбачає ніяких санкцій. А ось пізніше, якщо виникне бажання покласти ці гроші в банк, доведеться пояснювати походження грошових коштів. Такі правила практикуються в тій же Німеччині, де у клієнта банку обов’язково поцікавляться походженням грошей. Та й у всьому світі зараз «чорний нал» завжди цінується набагато дешевше «білого». Таке правило контролю в банках ЄС буде тільки посилюватися, так що і українські банки не зможуть його ігнорувати. Тому для всіх, хто живе не тільки про сьогоднішній день дуже важливо мати «білий» готівка.

Крім того, за словами Гетманцева, тільки в процесі податкової амністії добровільне декларування звільнить бізнес від покарання за фіктивність підприємництва та приховування доходів. З цією метою в законопроекті прописана пункт, який виключає можливість використання документів, наданих платником податків під час амністії, як докази з яких-небудь кримінальних справах. У той же час відповідальності за розкрадання і корупцію винним не уникнути.
Данило Гетманцев запевнив, що всі питання проведення податкової амністії узгоджені з МВФ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.