Українці взяли кредитів на 139 мільярдів гривень

Українці взяли кредитів на 139 мільярдів гривень

Згідно зі статистикою, в лютому 2019 роки українці більш активно брали кредити, ніж в попередньому місяці. Статистичні дані НБУ свідчать про те, що в останньому місяці зими українці вважали за краще брати кредити в гривні.

Так, у другій місяць цього року населення України збільшило банківський кредитний портфель в гривні на 1,2%. Тепер же він становить 138,9 мільярда гривень. У валюті ж загальний кредитний портфель для населення впав практично на 1% і становить 2,16 мільярда доларів.

Цікаво, що і в січні українці також активно брали кредити в іноземній валюті, що в кінцевому підсумку збільшило кредитний портфель на 1,2%.

Ну а якщо звернути увагу на бізнес, то тут також видно активний перевага на користь нацвалюти: за лютий гривневий кредитний портфель виріс на 0,3% (до 462,75 мільярдів гривень), а валютний впав відразу на 3,1% (до 13,89 мільярдів гривень).

Нагадаємо, що в 2018 році українці активно розвивали кредитування, особливо в гривні. Так, за минулий рік загальний кредитний портфель банків збільшився на 31,4%.